Bireysel Psikolojik Danışmanlık

​Bireysel Psikolojik Danışma Nedir?

Bireysel psikolojik danışma bireylerin uzman eşliğinde iç dünyalarına yapılan bir yolculuktur.Bireysel psikolojik danışma, bireyin kendini anlaması, kendi benliğini tanıması ve bu konuda farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüme kendinin gitmesi için cesaretlendirilmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı iletişim halinde olması için haftada bir olmak üzere( bazı durumlarda hafta iki olabilmektedir.) her biri 50-55 dk. kadar süren 8-12 oturumdan oluşan profesyonel bir yardım sürecidir.Bu sürec her zaman yukarıya doğru giden bir ok şeklinde olmayabilir.

Terapi süreci kendimize doğru yapılan bir keşif süreci olduğu için bazı zamanlarda daha da kötü hissedebilmekteyiz.Bunun sebebi yüzleşme sonucu oluşan farkındalık evresidir.İniş ve çıkışların olduğu terapi hizmetinde alanında uzman kişilerle birlikte bireysel olarak gizlilik ve etik değerler çerçevesinde yapılandırılan bir süreci kapsamaktadır.

Bireysel psikolojik danışma belirli bir süre zarfında belirli bir alanda kişide anlaşılıp ve dinlendirildiği hissi uyandıran yüz yüze ve çevrim içi ortamda gerçekleştirilen bir terapidir.