Moxo Dikkat Testi

Moxo Dikkat Testi, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen, uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir.Test bilgisayar üzerinden bireysel olarak uygulanır.

MOXO, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur; fakat testin hızla artmış olan popülaritesi, MOXO’da bulunan eşsiz Çeldirici Sistemi’nden kaynaklanmaktadır.Moxo testi ile öğrencinin dikkat seviyesinin ne oranda nelerden etkilendiği saptanarak nokta atışı ile dikkat takip programına dahil edilebilmektedir.Çeldirici sistemi sabit olmadığı için öğrencinin odaklanmış halde teste devam etmesi beklenmektedir.

Basit görünen bir MOXO görevine odaklanabilmek için, bireyin aynı günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiricileri görmezden gelmesi gerekmektedir.Bu sayede bir şeye odaklandığımızda arkada sürdürülen bir sohbet, kalabalık bir sınıf içerisinde öğretmenin sesine eşlik eden diğer seslere odaklanmak yerine hedefe odaklanması sağlanır. Birey; bunu başarabilmek için çeldiricilerin aktif inhibisyonunu sağlamak zorunda bulunmakta, bu da testi çok daha zorlayıcı ve testin belirleyici niteliklerini de bir o kadar ileri düzeye getirmektedir.

Siz de detaylı bilgi için bize ulaşabilir ve merkezimizden uygulanmakta olan Moxo dikkat testi için iletişime geçebilirsiniz.